سنگ سیلیس

سنگ سیلیس – سیلیس از ماسه سیلیس یا ماسه کوارتز تشکیل می شود که از دی اکسید سیلیسیم (SiO2) ساخته می شود. ترکیبات سیلیکون مهمترین جز component پوسته زمین است. از آنجا که شن و ماسه فراوان در هسته وجود دارد ، استخراج آن آسان است و پردازش آن نسبتاً ارزان است ، و همین منبع اصلی سنگ سیلیسیم می باشد. سنگ دگرگونی ، کوارتزیت و…

دانه بندی های

بعد از استخراج انواع سنگهای سیلیس نوبت به دانه بندی و مش بندی میرسد با توجه به خلوص و معیار و عیار و همچنین نوع کانی سنگها به گونه ها و دانه بندی های مختلف و مورد استفاده صنابع مختلف با توجه به سفارش مشتریان آماده سازی و بسته بندی می شود.

سیلیکون (Si)

سیلیکون (Si) یک نیمه فلزی یا فلزی است ، زیرا دارای چندین ویژگی فلزی است. سیلیکون هرگز در حالت طبیعی خود یافت نمی شود ، بلکه در ترکیب با اکسیژن به عنوان یون سیلیکات SiO44- در سنگهای غنی از سیلیس مانند آبسیدین ، ​​گرانیت ، دیوریت و ماسه سنگ است. فلدسپات و کوارتز مهمترین مواد معدنی سیلیکات هستند. آلیاژهای سیلیکون شامل انواع فلزات از جمله آهن ، آلومینیوم ، مس ، نیکل ، منگنز و فروکرومیوم هستند.

 

استخراج سیلیس

تقریباً در همه موارد ، استخراج سیلیس از روشهای استخراج روباز یا لایروبی با تجهیزات استاندارد استخراج استفاده می کند. استخراج شن و ماسه و شن و ماسه بجز مزاحمت موقتی منطقه بلافاصله در حین فعال بودن عملیات استخراج ، تأثیرات محدود محیطی دارند.استفاده می کند.

 

آلیاژهای فروسیلیسیم

از آلیاژهای فروسیلیسیم برای بهبود مقاومت و کیفیت محصولات آهن و فولاد استفاده می شود. به عنوان مثال ، ابزارها از فولاد و فرو سیلیسیم ساخته شده اند.علاوه بر فولادهای ابزار ، نمونه ای از “فولادهای آلیاژی” از فروسیلیسیم در ساخت فولادهای ضد زنگ ، فولادهای کربنی و سایر فولادهای آلیاژی استفاده می شود. فولاد آلیاژی به تمام فولادهای تمام شده غیر از فولادهای ضد زنگ و کربن اشاره دارد. از فولادهای ضد زنگ در مواردی که به مقاومت در برابر خوردگی ، بهداشت ، زیبایی و مقاومت در برابر سایش نیاز باشد ، استفاده می شود.

 

فولادهای کربنی

از فولادهای کربنی به طور گسترده در پل های معلق و سایر مواد پشتیبانی سازه ای و در بدنه های خودرو استفاده می شود.سیلیسیم در صنعت آلومینیوم برای بهبود قابلیت ریخته گری و قابلیت جوشکاری استفاده می شود. آلیاژهای سیلیکون-آلومینیوم تمایل و مقاومت پذیری نسبتاً کمی دارند ، بنابراین فلزات دیگر ، به ویژه منیزیم و مس ، اغلب برای بهبود مقاومت به آن افزوده می شوند.

 

فلز سیلیکون

در صنایع شیمیایی ، فلز سیلیکون نقطه شروع تولید سیلیان ها ، سیلیکون ها ، سیلیس بخار و سیلیکون درجه نیمه هادی است. از سیلان برای ساخت رزین های سیلیکون ، روان کننده ها ، مواد ضد کف کننده و ترکیبات ضد آب استفاده می شود. سیلیکون ها به عنوان روان کننده ، مایعات هیدرولیکی ، عایق های الکتریکی و درمان های ضد رطوبت استفاده می شوند.

 

سیلیسیم نیمه رسانا

از سیلیسیم نیمه رسانا در ساخت تراشه های سیلیکون و سلول های خورشیدی استفاده می شود. سیلیس بخار به عنوان پرکننده در صنایع سیمان و مواد نسوز و همچنین در مواد عایق حرارتی و مواد پر کننده برای لاستیک های مصنوعی ، پلیمرها و دوغاب ها استفاده می شود.سیلیس در سرامیک سازی و ساخت شیشه استفاده می شود.

 

سیلیکون در صنعت برق

سیلیکون یک نیمه هادی محسوب می شود. این بدان معنی است که برق را هدایت می کند ، اما فلزی مانند مس یا نقره را نیز به خوبی انجام نمی دهد. این ویژگی فیزیکی سیلیکون را به کالای مهمی در کار تولید رایانه تبدیل می کند.

 

ما در اینستاگرام   | گفتگو و مشاوره واتساپی  | تماس مستقیم تلفنی  | تماس با ما

 

5/5 - (40 امتیاز)