سیلیس تصفیه آب

سیلیس تصفیه آب – خرید سیلیس تصفیه آب با توجه به نوع استفاده متغییر است ولی اینکه این نوع محصول را از کجا تهیه کنیم بسیار حائز اهمیت است . شرکت سیلیس ممتاز ملایر سهم عظیمی از تولیدات خود را به این محصول پرطرفدار اختصاص داده است و به دلیل کیفیت بالای محصولات ممتاز سیلیس مشتریان خود را پایبند به محصولات درجه یک خود نموده است به گونه ای که اگر محصولات بنا به هر دلیلی بی کیفیت باشد استرداد داده خواهد شد.این بهترین ضمانت ماست.

سیلیس تصفیه آب

منبع سیلیس

سیلیس (SiO2) یک اکسید سیلیکون است و تقریباً در همه مواد معدنی وجود دارد: این ماده در آبهای سطحی و چاه در محدوده 1 تا 100 میلی گرم در ساعت وجود دارد. سیلیس به دلیل نحوه واکنش با جاذب ها ، ماهیت کلوئیدی دارد. کلوئید ماده ای ژلاتینی است که از ذرات غیر قابل انتشار تشکیل شده و در محیط مایع به حالت معلق باقی مانده است. سیلیس در آرایش برج خنک کننده و آب تغذیه شوفاژ قابل اعتراض است. سیلیس در یک دیگ بخار در دمای بالا تبخیر می شود و سپس مجدداً روی پره های توربین رسوب می کند. این رسوبات باید بصورت دوره ای برداشته شوند و یا خسارتی به توربین وارد شود. سیلیس در استاندارد آب آشامیدنی اولیه یا ثانویه صادر شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا ذکر نشده است.

درمان سیلیس

قسمت تبادل آنیونی فرآیند از بین بردن مواد شیمیایی می تواند سیلیس را از بین ببرد. اسمز معکوس 85 – 90٪ محتوای سیلیس در آب را رد می کند.از این رو مرغوبیت سیلیس در هنگام تصفیه آب میتواند تاثیری موثر در  سلامت مردم عام جامعه می تواند داشته باشد.

 

بررسی سیلیس در آب

این مقاله به بررسی سیلیس در آب و نحوه تصفیه آب برای حذف سیلیس می پردازد. دی اکسید سیلیکون یکی از فراوانترین ترکیبات روی زمین است و داشتن مقدار بسیار زیادی از آن باعث تعجب نیست که تقریباً همه آب حاوی سیلیس کلوئیدی و محلول در محلول است مگر اینکه تصفیه شود. سیلیس یک ماده معدنی شیشه ای است که انواع مختلفی دارد. به دلیل تمایل به تشکیل رسوبات و مقیاس مشکل ساز است.

 

تأثیر قرار گرفتن در معرض سیلیس

مطالعات زیادی در مورد تأثیر قرار گرفتن در معرض سیلیس برای مدت زمان طولانی انجام شده است ، اما این برای موضوع دیگری است. اساساً ، ما می خواهیم سیلیس را که در آب ما ایجاد می شود ، برای بسیاری از موارد استفاده برای آن آب تصفیه شده حذف کنیم. اکثر منابع حاوی 5-25 ppm سیلیس در محلول با برخی مناطق ، معمولاً آب چاه هستند که دارای 100 ppm سیلیس یا بالاتر هستند. بنابراین چگونه می توانیم به شما در درک سیلیس و چگونگی حذف آن کمک کنیم؟ در زیر به سیلیس و روش های تصفیه آب می پردازیم که برای از بین بردن سیلیس برای استفاده از آنها باید استفاده کنیم.

 

حذف یا ماندگاری سیلیس در آب

قبل از اینکه در مورد چگونگی حذف سیلیس از آب صحبت کنیم باید در مورد چگونگی ظاهر شدن آن در آب بحث کنیم. روش اول سیلیس محلول است. از تماس آب زمین با شن و ماسه ، کوارتز ، گرانیت و سایر روش های خاکی ، آب سیلیس را حل می کند و تا زمان خارج شدن در محلول باقی می ماند. روش دوم به عنوان سیلیس کلوئیدی شناخته می شود. سیلیس کلوئیدی به سیلیس گفته می شود که در محلول حل نمی شود و به جای آن در آب معلق می ماند.

 

سیلیس کلوئیدی

سیلیس برخلاف سایر مواد سنگین بزرگتر ، در ته ظرفی که باید خارج شود ، نمی نشیند. حتی با گذشت زمان نامحدود ، این سیلیس کلوئیدی بدون اینکه هرگز ته نشین شود ، در آب معلق خواهد ماند. برای از بین بردن این موارد ، ما باید از اسمز معکوس (در اینجا به عنوان RO نامیده می شود) و رزین های تبادل یونی آنیون پایه قوی (در اینجا به عنوان SBA نامیده می شود) استفاده کنیم.

 

فرآیند معکوس سازی سیلیس در آب

به عنوان یک جمع بندی برای سایر مقالات ، RO فرآیند استفاده از انرژی به شکل فشار برای معکوس کردن تمایل آب در طبیعت برای متعادل سازی ذرات محلول در یک غشا semi نیمه تراوا است. این تمایل آب را از مناطق با غلظت های مختلف به تعادل می رساند. برای معکوس کردن این فرآیند ، ما به طرف بسیار متمرکز فشار می دهیم تا آب را از طریق غشا فشار دهیم تا آب تمیز تولید شود و مواد نامطلوبی را که می خواهیم حذف کنیم ، پشت سر بگذاریم. سیلیس یکی از موادی است که توسط واحد RO حذف می شود. درصد حذف سیلیس توسط یک واحد RO به برخی از شرایط بستگی دارد. یکی از بزرگترین شرایط ، PH آب است. هنگامی که pH آب خوراک بالا است ، سیلیس حذف بهتری دارد.

 

معایب معکوس سازی آب

یک معایب داشتن آب خوراک با pH بالا این واقعیت است که کلسیم و منیزیم محلول در آب با کربنات واکنش خواهد داد و یک ماده بلوری ایجاد می کند که به عنوان مقیاس شناخته می شود و غشاها را وصل می کند. برای تمیز کردن غشاها برای ادامه تولید آب تمیز ، این مقیاس هزینه زیادی خواهد داشت. برای جلوگیری از این امر ، ما باید مواد ضد عفونی کننده تزریق کنیم تا از تشکیل مقیاس و متصل شدن غشاهای خود جلوگیری کنیم ، بنابراین می توانیم از تولید طولانی تر غشا ensure اطمینان حاصل کنیم. با استفاده از RO در pH های بالا شاهد حذف سیلیس تا 95٪ خواهیم بود. اما برای بدست آوردن مقدار کمی که از واحد RO عبور می کند ، باید از روش های دیگر حذف استفاده کنیم.

 

قیمت سیلیس تصفیه آب

جهت استعلام قیمت سیلیس تصفیه آب با ما تماس بگیرید و به صورت لحظه به لحظه از قیمتها با خبر شوید. مدیریت بازاریابی و فروش : ۰۹۱۸۶۴۴۷۰۷۰ رضایی

 

ما در اینستاگرام   | گفتگو و مشاوره واتساپی  | تماس مستقیم تلفنی  | تماس با ما